FDM (Fused Deposition Modeling), eriyebilen plastik malzemenin sıcak başlık yardımıyla katman katman ve üst üste ekleme şeklinde 3D yazıcı ile üretim tekniğidir. FDM, dünya üzerinde en çok kullanılan 3D yazıcı teknolojisidir. Dünyanın 3D yazıcı teknolojisi ile tanışmasını sağlamıştır.

3 boyutlu tarama teknolojisi; numunesi bulunan bir nesnenin yeniden üretilmesi, hassas ölçü kontrolü, tersine mühendislik, alet kalıbı, orjinal ürününün dökümantasyon yetersizliği veya bulunamaması, ürünün orjinal üreticisinin artık bulunmaması fakat müşterilerin bu ürüne ihtiyacının olması, ürünün bazı kötü özelliklerinin yeniden tasarlanmasına ihtiyaç duyulması, rakip ürünün iyi ve kötü özelliklerinin analiz edilmesi gibi durumlarda, makine, sağlık, savunma, otomotiv, sanat ve coğrafya gibi bir çok alanda sıkça kullanılmaktadır.

PolyJet Teknolojisi ise mürekkep püskürtmeli baskı ve Streolitografi 3D baskı tekniklerini kombine  eden bir teknolojidir. Model, tabla üzerine katman katman fotopolimer reçine püskürtülerek ve UV ışığı ile kürlenerek oluşturulur. PolyJet malzemeleri UV ışığında çok kısa bir sürede sertleşir ve modellerin hızlı bir şekilde üretimine imkan sağlar.

Fdm, Polyjet, mjf

3D Baskı, 3B Tarama, Hızlı Prototip

Multi Jet Fusion (MJF) toz halinde polyamid malzemeyi sinterleyerek son kullanıcı 3 boyutlu parça üretimine imkan veren bir üretim yöntemidir. HP firmasına ait özel bir teknolojidir.

SLA, SLS yöntemleri

İhtiyaca göre en doğru çözümler

SLA (Stereolitografi), fotopolimerizasyon ailesine ait eklemeli üretim sürecidir. SLA, ilk 3D Baskı teknolojisi olarak ünlüdür. Mucidi, teknolojiyi 1986’da patentlemiştir.

SLS (Selective Laser Sintering), plastik tozun güçlü lazer ile eritilip birleştirilmesiyle 3 boyutlu parça üretimine imkan veren hızlı 3D Baskı yöntemidir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Asmodel olarak ürün tasarımı, görsel ve fonksiyonel prototip üretimi ve 3 boyutlu optik tarama gibi hizmetleri siz değerli müşterilerimize kusursuz bir şekilde sağlamaktayız.

Aşağıdaki formu doldurarak bizden kısa bir süre içinde dönüş alabilirsiniz.